Menu

021-74327

بلاگ تِک
29

امکان تایپ صوتی فارسی به گوگل اضافه شدامکان تایپ صوتی فارسی به گوگل اضافه شد


در خیلی از موارد نرم افزارها هستند که به نیاز کاربر پاسخ می دهند و انجام امور را برای آن ها راحت تر می کنند . یکی از این نرم افزارها , تایپ صوتی می باشد که ساپورت نکردن زبان فارسی مشکلی بود که فقط فارسی زبانان با آن درگیر بودند که افراد برای حل این مشکل باید هزینه های سنگینی را متحمل می شدند .

افراد زیادی هستند که برای صرفه جویی در وقت و راحتی بیشتر به جای تایپ کردن از تایپ صوتی استفاده می کنند . نرم افزار تایپ صوتی توسط گوگل ارایه شده است این کمپانی به تازگی قابلیت تایپ صوتی با زبان فارسی را به این نرم افزار اضافه کرده است . حال تمام فارسی زبانان می توانند بدون نیاز به کیبورد و هدر دادن وقت خود صحبت های خود را به شکل تایپ شده به زبان فارسی داشته باشند .

قابلیت تایپ صوتی بر روی Google Doc می باشد و افراد می توانند به وسیله Google Chrome , یک میکروفون و دسترسی به اینترنت از تایپ صوتی استفاده کنند .

برای استفاده از تایپ صوتی فارسی مراحل زیر را دنبال کنید :

1- در Google Chrome با اکانت گوگل خود وارد شوید و سپس به Google Drive بروید .

۲ـ زمانی که Google Drive باز شد بر روی گزینه New کلیک کرده و Google Doc را انتخاب کنید .


 تایپ صوتی فارسی گوگل

۳ـ از منوی بالا Tools را انتخاب نمایید و سپس بر روی گزینه Voice Typing کلیک کنید .


 تایپ صوتی فارسی گوگل

۴ـ حال در سمت چپ تصویر آیکون تایپ صوتی برای شما به نمایش درآمده است برای استفاده از زبان فارسی این نرم افزار در قسمت بالای آیکون تایپ صوتی نواری وجود دارد که می توانید زبان فارسی را انتخاب کنید .


 تایپ صوتی فارسی گوگل

۵ـ بعد از اطمینان حاصل کردن از اتصال میکروفون به کامپیوتر در محیطی آرام و بدون سر و صدا بر روی آیکون میکروفون کلیک کرده و شروع به صحبت کردن کنید و این نکته را به خاطر داشته باشید کلماتی که می گویید باید شمرده شمرده باشد .

با توجه به تازه وارد بودن زبان فارسی به تایپ صوتی گوگل در تشخیص برخی از کلمات فارسی مشکل دارد که طبق آخرین اخباری که از گوگل منتشر شده است این مشکل هم به زودی رفع خواهد شد .امتیــــاز : Article Rating
تاریــــخ : یکشنبه, 29 فروردین,1395
نویسنده : حسین شاطری
به این مطلب امتیاز دهید

نظراتی که قبلا به این مطلب داده شده
علیرضا
نظر دهنده : علیرضا پاسخ
تاریـخ ثبت : یکشنبه, 29 فروردین,1395 09:54 ق.ظ
این امکان می تونه کمک خیلی بزرگی به افرادی که توانایی تایپ نمودن را ندارند بکنه
همچنین توی وقت افراد برای تایپ متون بالا بسیار صرفه جویی میشه
فقط یه سوال این امکان توی دستگاههایی مانند موبایل و تبلت هم کار می کنه ؟

مجید
نظر دهنده : مجید پاسخ
تاریـخ ثبت : یکشنبه, 29 فروردین,1395 02:42 ب.ظ
همین الان تست کردم . تقریبا بدرد نمی خوره خیلی اشتباه میکنه. امیدوارم بهترش کنن.
پاسخ دهنده : محمد رضا مهرنیا پاسخ
زمان پاسخ : پنجشنبه, 06 مهر,1396 10:21 ب.ظ
با عرض سلام و ادب خدمت شما دوست گرامی شما اگر لطف کنید و کلمات را آهسته آهسته و شمرده بخوانید برای تون بسیار خوب و عالی کار خواهد کرد یک بار امتحان کنید پشیمان نخواهید شد پاینده و برقرار باشید و خدا نگهدار شما در ذهن من این پاسخ را تمام من به وسیله رئیس گوگل برای شما نوشتم فقط کلمه وایس رئیس تایپ کرد و اشتباه دیگری در این متن وجود ند