Menu

021-74327

آموزش میکروتیک

دوره آموزش میکروتیک به صورت تصویری

divider

میکروتیک چیست؟

میکروتیک یک شرکت تولید کننده روتر می باشد با جستجو عبارت " whats the mikrotik " در گوگل به بهترین تعریف برای میکروتیک خواهید رسید. در این جستجو گوگل به نقل از وب سایت gregsowell.com این چنین میکروتیک را تعریف میکند. " Mikrotik is a rich man’s all in one router at a poor man’s price " .

اما ارزان بودن میکروتیک نشان از بی کیفیتی و یا کارایی پایین این محصول نبوده و روند رو به رشد این شرکت نشانه ای از اعتماد کاربران به آن می باشد .

میکروتیک چیست؟

مقایسه روتر میکروتیک

خیلی از افراد علاقه زیادی به مقایسه کردن تجهیزات برند های مختلف با هم دارند و در زمینه روتر ها هم همیشه برند های مختلف را با روتر های سیسکو مقایسه میکنند . این مقایسه واقعا عادلانه به نظر نمی آید به عنوان مثال یک روتر رده پایین مانند 2611 از شرکت سیسکو که به صورت پیشفرض دارای 2 پورت اترنت است قیمتی حدود 10 برابر یک روتر رده پایین از میکروتیک با 5 پورت اترنت را دارد . آیا منطقی به نظر میرسد که این دو روتر را با هم مقایسه کنیم ؟

هر چند افراد زیادی هستند که تجهیزات میکروتیک را در رده small office home office) SOHO) قرار میدهند ولی با وجود روتر های قدرتمند سری CCR در سبد محصولات این شرکت نمی توان ورود آن به شبکه های Enterprise را انکار کرد .

مقایسه میکروتیک

چرا استفاده از روتر میکروتیک ؟

جایگاه استفاده از تجهیزات بسیار مهم می باشد و در سال های اخیر میکروتیک جایگاه خود را در شبکه های خانگی و سازمانی پیدا کرده است دیگر برای یک کار کوچک لازم نیست هزینه زیادی پرداخت کنید و یا به علت هزینه های بالای تجهیزات , خود را از سرویس های شبکه محروم کنید . کار با روتر های میکروتیک بسیار ساده است و محیط خشک و کسل کننده CLI دیگر تنها روش کانفیگ روتر نیست .


میکروتیک

از آنجایی که روتر های میکروتیک به دلیل قیمت بسیار پایین ( نسبت به روتر های سازنده های دیگر ) و کارایی بسیار بالا این روزها پرکاربردند و در هر سازمانی استفاده می شوند برآن شدیم تا این مجموعه آموزش میکروتیک را برای دوستداران حوزه شبکه آماده کنیم . در این مجموعه آموزش میکروتیک سعی شده تا بصورت ساده و مصور مباحث مطرح شوند تا هر فردی قابلیت استفاده از آن را داشته باشد , در مواقعی که احساس کردیم متن به تنهایی جوابگوی نیاز آموزشی نیست از فیلم های آموزش میکروتیک هم استفاده کرده ایم . توجه داشته باشید در این سری آموزش میکروتیک به مباحث پایه ای شبکه نخواهیم پرداخت پس در صورتی که لازم می بینید مروری بر مباحث +Network داشته باشید .

امیدواریم این مجموعه آموزش میکروتیک مورد توجه شما قرار بگیرد و با نظرات و پیشنهادات خود ما را در بالا بردن کیفیت آموزش یاری کنید .